Επρεπε να έρθει η τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος για να έρθει η πρώτη νίκη για τα κορίτσια μας. Οι Τιτάνες Δράμας ήταν το θύμα τους. Μετά το πρώτο τρίλεπτο η ομάδα μας βρήκε τον ρυθμό που ήθελε και τον κράτησε σχεδόν για όλο τον αγώνα. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 17-11 και το ημίχρονο 28-20. Το τρίτο δεκάλεπτο που στα προηγούμενα παιχνίδια ήταν το αδύνατο σημείο της ομάδας αυτή τη φορά ήταν η συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου με τη διαφορά να μεγαλώνει απο τους 8 σε 14. Tο ταμπλό με το τελευταίο σφύριγμα των διαιτητών έδειξε 56-38 και η νίκη έδωσε πίστη και δύναμη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Αγωνίστηκαν όλα τα κορίτσια και οι πόντοι μοιράστηκαν με την Νίκη να έχει 8, η Ελένη 2, η Δήμητρα 4, η Μαρία 8(2), η Κάτια 8, η Χριστίνα 4, η Ειρηνίτα 7(1), η Μελίνα 11, η Δέσποινα 2 και είχαν συμμετοχή η Ιωάννα, η Κική και η μικρή  Μαρία Μητρακοπούλου.