Με νίκη επι του Πας Γιάννινα συνέχισε η ομάδα μας στο πρωτάθλημα. Παρά την απουσία της Μελίνας τα κορίτσια μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να πάρουν την δεύτερη νίκη τους στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α2. Κατάφεραν να παγιδεύσουν τα ατού της αντιπάλου ομάδας και παίζοντας δυνατά σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού μπόρεσαν να πάρουν την νίκη, απο μια ομάδα εξίσου δυνατή και ανταγωνιστική. Το θετικό για την ομάδα μας είναι η μεγαλύτερη διάρκεια ποιοτικού παιχνιδιού κάτι που το βλέπουμε πλέον απο παιχνίδι σε παιχνίδι.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αναγνωριστικό και για τις δύο ομάδες με το σκόρ να παραμένει σε χαμηλό επίπεδο 12-15. Τα κορίτσια μας μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο και μπήκαν μπροστά στο σκόρ με συνεχόμενους πόντους της Νίκης. Το σκόρ στο ημίχρονο έκλεισε με τρίποντο απο τα 9 μέτρα της Ειρηνίτας και 30-24. Η καλή άμυνα στην Ντόκου, η οποία σκόραρε μόλις 5 πόντους, συνεχίστηκε και η Κάτια πλέον ήταν αυτή που πήρε την σκυτάλη στο σκοράρισμα πετυχαίνοντας συνολικά 17 πόντους και με ένα τρίποντο απο το κέντρο του γηπέδου στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (48-40). Η ομάδα των Ιωαννίνων συνέχισε το παιχνίδι χωρίς την Γιωτίτσα η οποία αποβλήθηκε απο τον πρώτο διαιτητή Γιαννούλη για εξύβριση στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο , παρά την προσπάθεια της φιλοξενούμενης ομάδας να "γυρίσει" το παιχνίδι ,ο ΕΟΣ κράτησε τη διαφορά και την νίκη με τελικό σκόρ 56-48.

Οι πόντοι: Νίκη 17, Μαρία 5(1), Κάτια 17(1), Δήμητρα 6,  Ειρηνίτα 6(1), Δέσποινα 5, Ιωάννα, Χριστίνα, Ελένη, Κική, Αγγελική, Μαρία Μ.

Επόμενο παιχνίδι με την ομάδα του Ηρακλή στο Ιβανώφειο την Κυριακή 20 Νοεμβρίου και ώρα 14:00.