Την πιο μεγάλη, σε διαφορά , ήττα υποχρεώθηκε η ομάδα μας απο την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος ομάδα του Ηρακλή. Παρά τις απούσιες για την ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι αρκετά "ζεστά" και ήταν κοντά στο σκόρ παίζοντας αρκετά καλά.Το πρώτο δεκάλεπτο το σκόρ έκλεισε 22-14. Στο ίδιο ρυθμό και το τρίτο δεκάλεπτο δείχνοντας ότι κάτι θετικό θα έβγαινε απο αυτό το παιχνίδι. Σκόρ ημιχρόνου 40-26. Το τρίτο και καθοριστικό δεκάλεπτο ήταν αυτό που καθόρισε και την μεγάλη διαφορά στο τελικό σκόρ. Χωρίς υπομονή και κακή άμυνα δεν μπόρεσαν τα κορίτσια μας να κρατήσουν τη διαφορά του ημιχρόνου χάνοντας επιμέρους 25-5. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το 15-15 έδειξε ότι είναι άδικο το τελικό 80-46 για την εικόνα που έχει δείξει η ομάδα στα υπόλοιπα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Οι πόντοι : Νίκη 6, Ιωάννα 13(3), Ελένη 4, Δήμητρα 4, Κάτια 15(2), Χριστίνα 2, Δέσποινα 2, Μαρία Π, Αγγελική, Μαρία Μ, Εύη.

Ο επόμενος αγώνας στο ΕΑΚ Σταυρούπολης Κυριακή 27 Νοεμβρίου στις 13 και 30 με την ομάδα της Ασπίδας Ξάνθης