Στο αναβληθέν παιχνίδι με την ομάδα της Μενεμένης νίκησε η ομάδα μας και έμεινε πλέον ένα παιχνίδι για να ολοκληρωθεί η πρώτη φάση του πρωταθλήματος. Η καθοριστικής σημασίας νίκη ήρθε μετά απο ένα κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο και σκορ 24-23. Στην επανάληψη τα κορίτσια μας με λιγότερο άγχος έβαλαν καθοριστικούς πόντους που έδωσαν προβάδισμα νίκης από τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο υπήρχε μια διαφορά ασφαλείας και με αυτή τελείωσε και ο αγώνας. Τελικό σκορ 55-46. Στο τελευταίο παιχνίδι της επόμενης Τετάρτης 10 Απριλίου, με την ομάδα της Μενεμένης και πάλι, η νίκη θα μας οδηγήσει στον ημιτελικό του πρωταθλήματος με την πρωτοπόρο ΜΕΝΤ. Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο ΕΑΚ Αμπελοκήπων στις 21:15.

Δεκάλεπτα: 13-7,24-23.40-29,55-46

Οι πόντοι: Τακίδου 13(1), Χαλκίδου 8, Πεχλιβανίδου Σ. 12(2), Βέκιου(1), Μαγδαλιανίδου 4, Γρηγοριάδου 7, Τσιλιφώνη 8(2), Αντωνιάδου, Γούτη , Χατζηστρατή, Μπατζώνη, Μαυροπούλου.