Σταμάτησε το σερί νικών της ομάδας μας από την Ευκαρπία στο ντέρμπι , βάση βαθμολογίας, της αγωνιστικής με 34-51. Κακό ξεκίνημα στον αγώνα με αποτέλεσμα το πρώτο δεκάλεπτο (6-19), να δώσει προβάδισμα στην φιλοξενούμενη ομάδα που θα κρίνει κατα πολύ την έκβαση του αγώνα. Στη συνέχεια η ομάδα μας βελτιώθηκε και έκλεισε το σκορ και έτσι το ημίχρονο τελείωσε 18-23. Αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν συνεχίστηκε η ίδια εμφάνιση και η οι αντίπαλες με ένα σερί 3-14, έφεραν την διαφορά σε τέτοιο επίπεδο (16 πόντοι) που έγειρε το παιχνίδι υπέρ της. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ισορόπησε το παιχνίδι (13-13),αλλάήταν ήδη αργά για να γίνει κάτι καλύτερο.

Η κακή επιθετική εμφάνιση ήταν αυτή που έκρινε το παιχνίδι και τα πολλά εύκολα χαμένα σουτ. Έτσι δεν μπόρεσαν τα κορίτσια μας να διεκδικήσουν ότι τους άξιζε σύμφωνα με τις εμφανίσεις των τελευταίων παιχνιδιών. Ξεχώρισε επιθετικά μόνο η Χαλκίδου με τα υπόλιπα κορίτσια να είναι μακριά απο τον καλό εαυτό τους.

Οι πόντοι: Τακίδου 4, Χαλκίδου 17, Αντωνιάδου 2, Πεχλιβανίδου Σ.1, Μαγδαλιανίδου 3, Γρηγοριάδου 4, Πεχλιβανίδου Δ. 3, Χατζηστρατή, Βέκιου, Τσιλιφώνη, Γούτη.

Επόμενο παιχνίδι στο Καλοχώρι με την τοπική ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου, την Τετάρτη 19 Δεκεμβρίου στις 21:30.