Την πέμπτη συννεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα έκανε ο Ε.Ο.Σ με αντίπαλο την ομάδα του Φρυγανιώτη με 47-45. Στην παράταση κρίθηκε ο νικητής μια και στην κανονική διάρκεια οι ομάδες, μετά από αγώνα για γερά νεύρα, ήρθαν ισόπαλες με σκορ 43-43.  Σρ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενες προηγούνταν με ισχνή διαφορά και μόλις στις αρχές του τελευταίου δεκαλέπτου πέρασε μπροστά η ομάδα μας με 32-30 και αμέσως μετά 34-30. Το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο και λίγο πριν λήξη ο αγώνας και ενώ το σκορ ήταν 40-40 με τρίποντο η Αντωνιάδου έδωσε προβάδισμα νίκης για τον Ε.Ο.Σ. Στα έντεκα περίπου δεύτερα που απέμειναν τα κορίτσια του Φρυγανιώτη με εύστοχο τρίποντο και φάουλ της Στεργίου ισοφάρησαν σε 43-43 αλλά έχασαν την ευκαιρία να πάρουν το παιχνίδι καθώς αστόχησε στην ελεύθερη βολή και έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.  Οι μόλις τέσσερις πόντοι του Ε.Ο.Σ έδωσαν την νίκη μια και οι αντίπαλες κατάφεραν να σκοράρουν μόνο με δύο βολές. Τελικό σκορ 47-45.

Οι πόντοι:  Τακίδου 10(2), Χαλκίδου 9, Αντωνιάδου 6(2), Πεχλιβανίδου Σ. 1, Βέκιου 6(1), Μαγδαλιανίδου 4, Γρηγοριάδου 6, Πεχλιβανίδου Δ. 2. Γούτη 3, Μαυροπούλου Τσιλιφώνη, Χατζηστρατή.

Επόμενος αγώνας στη Νεάπολη με την ομάδα του Σ.Α.Π.Κ την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου στις 21:30.