2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής η ομάδα μας κατάφερε την τρίτη της νίκη στη φετινή περίοδο στο γήπεδο του Αχιλλέα Τριανδρίας με σκορ 21-39. Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν κακό ποιοτικά και από τις δύο ομάδες, συμπεριλαμβανομένων και των διαιτητών, οι οποίοι άφησαν το παιχνίδι να γίνει σκληρό , κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να μην παιχτεί καλό basket. Η ομάδα μας παρασύρθηκε απο την αντίπαλη ομάδα που είναι από τις πιο αδύναμες του πρωταθλήματος και δεν έπαιξε αυτό που θα ήθελε. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 8-5 δείχνοντας το τι θα επακολουθήσει. Στο δεύτερο η ομάδα μας έπαιξε υποφερτή άμυνα και κάνοντας ένα σερί 12-0 έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη 8-17. Στο δεύτερο ημίχρονο το κακό και σκληρό πλέον παιχνίδι συνεχίστηκε και σε αρκετές φάσεις να αποφεύγονται τραυματισμοί την τελευταία στιγμή. Τρίτο δεκάλεπτο 13-27. Το τελικό σκορ του αγώνα 21-39 δείχνει και το κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

Το φύλλο αγώνα: Τακίδου 6(1), Χαλκίδου 10, Μαγδαλιανίδου 2, Γρηγοριάδου 14, Πεχλιβανίδου Δ. 4(1), Τσιλιφώνη 1, Χατζηστρατή 2, Αντωνιάδου, Πεχλιβανίδου Σ., Βέκιου, Γούτη, Μαυροπούλου,.

Επόμενο παιχνίδι στο ΔΑΚ Ηλιούπολης την Τετάρτη 14 Νοεμβρίου στις 21:30.