Για την πέμπτη αγωνιστική η ομάδα μας ηττήθηκε (53-64) στις λεπτομέρειες απο την ομάδα του Πανοράματος η οποία διαθέτει τις πιο έμπειρες παίκτριες στην κατηγορία. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να ελέγχει το ρυθμό του με αποτέλεσμα να προηγείται στο δεκάλεπτο 14-11. Η ομάδα του Πανοράματος αντέδρασε γρήγορα και με ένα σερί 11-25 έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη 25-36. Η αδυναμία μέσα στη ρακέτα απο τα ψηλά κορμιά των αντιπάλων τους ήταν αυτό που έπαιξε καθοριστικό ρόλο στο ματς. Το δέυτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως το πρώτο με την ομάδα μας να δείχνει ικανή να γυρίσει το εις βάρος της σκορ. Αυτό έγινε εν μέρη με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει 40-46. Η ομάδα μας προσπάθησε πολύ να γυρίσει το παιχνίδι αλλά η εμπειρία των αντιπάλων τους δε τους το επέτρεψε. Τελικό σκορ 53-64 με την καλή σε γενικές γραμμές εικόνα της ομάδας να δίνει ελπίδες σε όλους ότι θα δούμε καλύτερα πράματα στο άμεσο μέλλον.

Το φύλλο αγώνα: Δεκάλεπτα 14-11, 11-25, 15-10, 13-18. Τελικό 53-64

Πόντοι : Τακίδου 5(1), Χαλκίδου 25, Αντωνιάδου 2, Πεχλιβανίδου Σ 1. Βέκιου 3(1), Γρηγοριάδου 6, Πεχλιβανίδου Δ. 9(2), Γούτη 2, Μαγδαλιανίδου, Τσιλιφώνη, Χατζηστρατή, Μαυροπούλου.

Επόμενο παιχνίδι στην Τριανδρία μα τον Αχιλλέα την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου στις 21:30.