2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Μετά από έναν πολύ ενδιαφέρον αγώνα, με την ομάδα του Μαραθώνα, το ανδρικό μας αποχαιρέτησε το
κύπελλο, καθώς υπέκυψε στην ανωτερότητα των αντιπάλων του. Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες
συμβάδιζαν στο σκορ (12-15) αλλά η πίεση που άσκησε η φιλοξενούμενη ομάδα είχε ως αποτέλεσμα να
προηγηθεί στο ημίχρονο με 19-34. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου η διαφορά έφτασε στους είκοσι
πόντους και όλοι πίστεψαν ότι το παιχνίδι είχε κριθεί. Αλλά η πίεση στην άμυνα που οδήγησε σε λάθη την
ομάδα του Μαραθώνα και η ηρεμία στην επίθεση έφερε την διαφορά στους επτά, τέσσερα περίπου λεπτά πριν
το τέλος του ματς. Εκεί στιγμιαία λάθη στην επίθεση , έδωσαν την ευκαιρία να ξεφύγουν οι φιλοξενούμενοι
και να τελειώσουν το παιχνίδι με σκορ που δεν ανταποκρίνεται στην εικόνα των δύο ομάδων καθόλη τη