Στον πρώτο του αγώνα, στη νέα κατηγορία, το ανδρικό μας ηττήθηκε στην παράταση από τον Πύργο στην Χαλάστρα με 62-57. Παιχνίδι με δυνατές μονομαχίες σε όλη του τη διάρκεια και την ομάδα μας να προηγείται σε μεγάλο μέρος του παιχνιδιού. Στο τέλος του κανονικού αγώνα δόθηκε στην ομάδα μας η ευκαιρία να φύγει με την νίκη ,μετά από καλή άμυνα , αλλά δεν τα κατάφερε. Στην παράταση οι λεπτομέρειες τόσο σε άμυνα αλλά και στην επίθεση έκριναν τον νικητή.

Δεκάλεπτα: 11-15,23-29,38-41, 51-51 παρ. 62-57

Πύργος: (Γιαννάκαρος) Σιδηρόπουλος 16,Μοσχότογλου Π.18,Παπανικολάου 10(1),Μοσχότογλου Α.6,Καραδήμος 2,Σταμπουλής 7,Ιωαννίδης 3,Γρουμπουσιάνης,Γερόπουλος,Βουδούρης,Μοσχόπογλου Θ.

ΕΟΣ(Χατζηχαραλαμπίδης) Σταμάτης 2,Πατεράκης 10(2),Γκάτζογλου 4,Χατζηαθανασίου 9,Φουτσιτζής 4,Παπαδόπουλος 9(1),Στόιλας 8,Νατσιόπουλος 11,Λογγινίδης,Βατακίδης,Κωδωνάς Γ.,Τσαρτσίδης