Μετά από μια μέτρια εμφάνιση νίκησε εκτός έδρας το ανδρικό μας την ομάδα της Ολυμπιάδας Θεσ. με 47-66. Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη στην ομάδα μας κάνοντας ένα επι μέρους σκορ 9-22. Οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο με την ομάδα μας να κάνει βιαστικές ενέργειες στην επίθεση και κακές αμυντικές προσπάθειες. Στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας καλύτερα στην άμυνα και την επίθεση πέρασε μπροστά στο σκορ και συνεχώς μεγάλωνε τη διαφορά.

Δεκάλεπτα: 13-11, 26-26,35-48,47-66.

Οι πόντοι: Ολυμπιάδα(Καραμτάκης-Οικονόμου) Πλύτας 7, Βαφειάδης Β. 15(3), Χατζηκωνσταντίνου 7, Γεωργουσάκης 10, Γκέκας 2, Βαφειάδης Δ. 6(1), Πανούσος,Πουταχίδης,Σιώμος,Κεαγιώργης,Αντωνόπουλος,Γίδαρης.

ΕΟΣ(Χατζηχαραλαμπίδης) Νατσιόπουλος 10,Στοϊλας 2, Καλπακίδης 14, Κωνσταντινίδης 6, Δώνης 11, Γκιουλίδης 4, Χατζηαθανασίου 4, Φουτσιτζής 2, Ξενιτόπουλος 5, Παπαδόπουλος 8, Αποστολίδης.

Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 16 Οκτωβρίου στο ΕΑΚ Σταυρούπολης στις 17:00 με τον Εύριπο Ωραιοκάστρου