Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο ντέρμπι με τον ΠΟΞ στην παράταση με 72-64 (57-57). Η πολύ καλή άμυνα του πρώτου ημιχρόνου ήταν ο λόγος που προηγούνταν στο πρώτο (10-14) και στο τέλος του ημιχρόνου (23-24). Στο δεύτερο ημίχρονο όμως δεν συνεχίστηκε και η ομάδα του ΠΟΞ προηγήθηκε μέχρι εννέα πόντους. Η αντίδραση της ομάδας μας έφερε την ισοφάριση αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέντε λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Οι εύστοχες όμως προσπάθειες των παικτών μας οδήγησαν τον αγώνα στην παράταση. Εκεί συνεχίστηκαν οι κακές επιλογές στην άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα να χαθεί ο αγώνας. Η ευχάριστη έκπληξη του παιχνιδιού ήταν η μεγάλη σε χρόνο συμμετοχή και καλή απόδοση του Νίκου Γκάτζογλου , αθλητή του παιδικού μας.

Δεκάλεπτα:10-14, 23-24, 39-37, 57-57 κ.α 72-64 τελικό

ΕΟΣ(Χατζηχαραλαμπίδης) Στοϊλας 8(1), Καλπακίδης 12, Κωνσταντινίδης 2, Γκιουλίδης 2, Χατζηαθανασίου 14, Φουτσιτζής 12(2), Ξενιτόπουλος 14, Γκάτζογλου, Βάρκας, Παπαδόπουλος Κ., Βατακίδης, Λογγινίδης.

Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο 8 Φεβρουαρίου στις 17:00 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης με την ομάδα της Δαίδαλο Α.Π