Την τέταρτη νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε το ανδρικό μας απέναντι στον Αξιό Ανατολικού με 51-32. Οι ομάδες ήταν μαζί στο σκορ μέχρι το ημίχρονο (25-23). Η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, κυρίως σε άμυνα, δεχόμενη μόνο 5 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο (36-28) και 4 στο τελευταίο κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να τελειώσει τον αγώνα με διαφορά 19 πόντων.

Δεκάλεπτα: 14-10,25-23,36-28,51-32.

Οι πόντοι: ΕΟΣ(Χατζηχαραλαμπίδης) Νατσιόπουλος 4, Στοϊλας 7(1), Μακρής 6(1), Καλπακίδης 11, Χατζηαθανασίου 13, Φουτσιτζής 1, Παπαδόπουλος 9, Κωνσταντινίδης,Λογγινίδης, Aποστολίδης, Γκιουλίδης, Γκάτζογλου.

Αξιός Ανατολικού(Κουτρούτσιος-Παναγιώτου) Μπλιούκας 2, Βουδούρης 3(1), Πηγαδάς 4(1), Τσίτος, Σταμπουλής 2, Σαλαμπάσης 6, Μοσχότογλου Θ.6, Μοσχότογλου Α.8, Ρεβίθης,Σαμλίδης,Βέλκος.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή 10 Νοεμβρίου στις 21:30 στο γήπεδο των Αμπελοκήπων με την Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης.