2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com
Το κακό ξεκίνημα μας στέρησε την ελπίδα για κάτι καλύτερο.

Το κακό ξεκίνημα στέρησε από την ομάδα μας ένα καλύτερο τελικό αποτέλεσμα με την πρωτοπόρο ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου. Αντίθετα η παρουσία της αντιπάλου μας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα δικαιώνει τη θέση της στον βόρειο όμιλο της Α2.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό και απο τις δύο ομάδες αλλά με της φιλοξενούμενες να βρίσκονται σε καλή μέρα ευστοχώντας σε όλα σχεδόν τα σούτ με αποτέλεσμα στο πρώτο πεντάλεπτο να έχουν ήδη 19 πόντους. Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 16-27. Το δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με βελτιωμένη την άμυνά μας αλλά κάποια εύκολα χαμένα καλάθια δεν μπόρεσαν να κλείσουν την ψαλίδα της διαφοράς και το ημίχρονο έκλεισε 26-39. Η ομάδα μας είχε το ρυθμό που παρουσίασε και στα δύο προηγούμενα παιχνίδια αλλά κάποια στιγμιαία κενά στην άμυνα έδιναν εύκολα καλάθια στην ομάδα του Βόλου. Στο τρίτο δεκάλεπτο το επι μέρους σκόρ ήταν 13-11 για τα κορίτσια μας κάνοντας καλή εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση. Η καλή επιθετικά φιλοξενούμενη ομάδα δεν μας έδωσε το δικαίωμα να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο παρότι η διαφορά κατέβηκε μέχρι τους 11 πόντους στο τέταρτο δεκάλεπτο τελειώνοντας το παιχνίδι με τελικό σκόρ 54-73.

Παρά την μεγάλη σε έκταση του σκόρ ήττα η εμφάνιση της ομάδα μας έδειξε ότι βρήκε έναν ρυθμό στο παιχνίδι της που αν διατηρηθεί και στα επόμενα παιχνίδια θα έρθουν και άλλα καλά αποτελέσματα. Αρχής γενομένης απο την ερχόμενη Κυριακή στη Δράμα με την τοπική ομάδα. Ενα παιχνίδι σημαντικό για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι πόντοι του αγώνα: Νίκη 15, Ιωάννα 7(1),Δήμητρα 6, Κάτια 10(2), Χριστίνα 11, Ειρηνίτα 3, Δέσποινα 2, Ελένη, Κική.