2310 652 776 - eosvolley@@nohotmail.com.com

Δεν κατάφεραν τελικά τα κορίτσια μας να κερδίσουν εκτός έδρας την ομάδα της ΜΕΝΤ και να κατακτήσουν το πρωτάθλημα. Ο αγώνας αμφίροπος στη μεγαλύτερη του διάρκειά  με την αντίπαλή μας να έχει το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού. Στο πρώτο δεκάλεπτο παρά το κακό ξεκίνημα η ομάδα μας ισορόπησε τον αγώνα και τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο με σκόρ 17-14. Καλύτερη στο δεύτερο αλλά κάποια λάθη της στέρησαν το προβάδισμα και έκλεισε το ημίχρονο 29-26 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας. Δυνατά ξεκίνησαν και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσαν να εκμεταλευτούν τις απουσίες βασικών παικτριών της ΜΕΝΤ, λόγω φάουλ και η διαφορά παρέμεινε στα ίδια επίπεδα (38-35). Το ίδιο σκηνικό και στο τέταρτο δεκάλεπτο με την επίθεση της ομάδα μας προβληματική δεν μπόρεσε τελικά να κάνει το 2-0 και ηττήθηκε με 55-47. Μόνο πέντε παίκτριες της ομάδας μας σκόραραν σε αυτό το παιχνίδι και αυτό σίγουρα ήταν αρνητικό στην όλη εμφάνισή της.

Το φύλλο αγώνα. Δεκάλεπτα 17-14, 12-12, 9-9, 17-12.

Διαιτητές: Γραικός-Λουλουδιάδης.

MENT Καμπίτση 9(1), Πεταχτή 13, Καβακίδου 6, Ριτζαλέου 8, Πασιούδη 1, Μαργαρίτη 10, Σωτηριάδου 8(2), Μελλίνη.

ΕΟΣ Μυγδαλιά 9, Σαμαρά 11(1), Σταυρίδου 5, Κανέλογλου 9, Πετρίδου 13, Δημητριάδου, Αντωνιάδου, Πεχλιβανίδου, Χατζηαράπη, Τσάνταλη, Μαγδαλιανίδου, Πλάτσα.